Nowa Krata w Kruchcie Kościoła Parafialnego

W przedostatnim tygodniu maja 2013 przed świętem Bożego Ciała staraniem ks. proboszcza Grzegorza Nowaka w kruchcie Kościoła parafialnego została zainstalowana nowa krata. Krata pełni funkcję nie tylko dekoracyjną ale również praktyczną ponieważ zabezpiecza nawę główną Kościoła co pozwala na trzymanie drzwi wejściowych otwartych i umożliwia wiernym swobodny dostęp do kruchty kościoła na modlitwę w ciągu dnia.

Nowa krata zastąpiła starą stylową zaprojektowaną przez inż. architekt Marię Dziadosz z Brzeska i zainstalowaną za czasów ówczesnego proboszcza ks. Józefa Bodury w roku 1955.

Stara krata zostanie wykorzystana w późniejszym czasie do innych celów być może w obrębie przestrzeni kościelno – cmentarnej.

Fundatorami nowej kraty kościelnej jest rodzina państwa Kazimierza i Haliny Aniołów z Pilzna właścicieli firmy AKPIL produkującej maszyny rolnicze i komunalne. Nowa krata została wykonana w zakładzie ślusarskim pana Józefa Jałowca w Pillznie.

Opracował: Wojciech Legutko

Źródło: ks. Grzegorz Nowak