Uroczystość Trójcy Świętej 16.VI.2019r.

Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Trójcy Świętej. Msze św. 7.00, 10.00 i 15.00. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: Poniedziałek – Wspomnienie Św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika. Piątek – Wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika. Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego oraz opieki swoich patronów.

W tym tygodniu: We wtorek po Mszy św. o godz. 7.00 Koronka do Jezusa Miłosiernego z racji 18-tego dnia miesiąca, w podziękowaniu za czas nawiedzenia Obrazu Jezusa Miłosiernego wraz z relikwiami Św. Faustyny i jana pawła II. W środę o godz. 18.00 Msza św. Nowenna do Św. Józefa, oraz NMP. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – Boże Ciało. Msze św. o godz. 7.00, 9.30 i 11.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy. Ołtarze będą przy kapliczkach wokół kościoła. I ołtarz – Góra Zachodnia i Granice. II ołtarz – Domy od Sterkowca i nad Rzeką. III Ołtarz – Zajazie i od Uszwicy do Kościoła. IV ołtarz – Podlesie i Góra Wschodnia. Na procesje prosimy przygotować baldachim, chorągwie, feretrony – Niepokalana (DSM), Dzieciątko Jezus (Ministranci), Najświętsze Serce Pana Jezusa (Róże Matek), Przemienienie (matki dzieci z Klasy IV a i b Szkoły Podstawowej), Św. Józef (Róże ojców). Prosimy o liczny udział LSO, DSM, dzieci z Klasy IV Szkoły Podstawowej oraz dzieci do sypania i dzwonienia. Starajmy się pobożnie uczestniczyć w procesji, bo udział w niej jest publicznym wyznaniem naszej wiary. W dni powszednie przez całą oktawę będą Msze św. z procesją wokół kościoła o godz. 18.00, w sobotę o godz. 7.00, a w Niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00. Składka w Boże Ciało przeznaczona będzie na utrzymanie hospicjów działających na terenie naszej Diecezji. W sobotę o godz. 18.00 Msza św. oraz Nabożeństwo ku czci Św. Rity.

W środę o godz. 8.00 Msza św. dla dzieci szkolnych na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego.

W tym tygodniu Msze święte: poniedziałek, wtorek, godz. 7.00, środa godz. 7.00, 8.00 i 18.00, czwartek godz. 7.00, 9.30 i 11.00, piątek, sobota godz. 7.00 i 18.00.